provided by: www.criticallayouts.com
 

Paranormal

 

Smrt při vymítání

Zní to jako výňatek z kultovního filmu Vymítač ďábla. U novozélandského soudu stanulo devět příslušníků jedné rodiny, kteří jsou obviněni ze zabití dvaadvacetileté ženy. Žena přišla o život při exorcistickém obřadu.
Šest žen a tři muži byli propuštěni na kauci s tím, že se nesmějí zúčastnit žádného podobného obřadu, ani nikomu radit ohledně těchto obřadů mezi Maory.

Nicméně jedna z žen společně se čtvrtým mužem čelí ještě obvinění z krutého zacházení se čtrnáctiletou dívkou, která při obřadu téměř zemřela.

Oběť vymítání se utopila ve vaně v domě svých prarodičů, a to před zraky asi čtyř desítek příbuzných. Její čtrnáctiletá sestřenice byla převezena do nemocnice poté, co téměř zemřela při následném exorcistickém obřadu, při němž byl vymítán ďábel celkem ze šesti lidí.

Dívka se naštěstí zotavila a neměla by trpět dlouhodobějšími následky krutého zacházení. To agenturní zpráva nespecifikovala.
Dnešnímu líčení předcházelo intenzivní vyšetřování.

"Okolnosti smrti jsou neobvyklé a vyšetřování se soustředilo na osoby primárně zodpovědné," vysvětlil policejní detektiv Ross Levy. "Všichni vyšetřovaní jsou očividně velmi zmatení," dodal.

Maorský exorcismus čili makutu není mezi potomky původních obyvatel Nového Zélandu příliš praktikován. Někteří jej však používají k vyhnání toho, co považují za kletbu či zlo.
 
Prohlášení o Cookies