provided by: www.criticallayouts.com
 

Paranormal

 

Návod

1.) : Základem je zapamatovat si alespoň jeden sen. A to plánovaně. (Návod na zapamatování snů najdete zde) Jděte normálně spát. Předtím si nařiďte budík asi na 5. hodinu po usnutí, to zpravidla upadáme do hlubokého snění. Po probuzení mějte po ruce deník, blok, sešit, nebo papír a tužku, a sen si co nejpodrobněji zapište. Důležité jsou detaily, takže se zaměřujte jen na ně, protože nad výkladem snu můžete hloubat později, kdežto na to, co se vám přesně zdálo, si už vzpomenout nemusíte. Pak znovu usněte, ale zkuste, jestli svůj sen můžete aspoň trochu ovládat.
2.) : Zvolte si nějakou věc, pomocí které se budete co nejvíckrát za den dlouhodobě přesvědčovat, zda "sníte, či bdíte". Například - otáčení prstenem na ruce, dívání se na hodinky, natáčení vlasů na prst a další. Musíte si ale uvědomovat, že to neděláte proto, že třeba chcete vědět, kolik je hodin, (příklad s hodinkami), ale proto, že se ujišťujete, zda nespíte. Potom to bude už zcela automatické. Tohle vám pomůže ujistit se.
3.) : Tady je základ stejný jako u způsobu 1.) (Normálně spát, budík na 5. hodinu po usnutí, poznamenání si snu do nejmenších detailů...). Až se probudíte, ještě jednou si sen projděte, a snažte si jej dobře zapamatovat. Pak si u usínámí představujte, že jste vzhůru a sníte. Uvědomujte si, že jde jenom o sen.
4.) : Řekněte si: BUDU SNÍT. Teď si představte nějakou pro vás obvyklou věc, při které zaručeně poznáte, že spíte. Jako třeba nekonečné padání, létání, potápění se, skákání... snažte se ji vidět co nejpřesněji. Poté by se vám mohlo stát, že ji najednou uvidíte jako v opravdovosti. To poznáte, že sníte. Kdyby se vám to nepodařilo, máte dost velkou šanci, že po usnutí se vám bude zdát právě o tomhle, a že si ve snu vzpomenete, že jste čekali právě na ni.
5.) : Opět jděte normálně spát. Můžete myslet na cokoli. Když cítíte, že usínáte, hned se zase proberte, a své myšlení zaměstnávejte dál. Tohle stále opakujte. Když najednou zjistíte, že vaše myšlenky začínají být opravdové, a cítíte, že nejspíš už spíte, pravděpodobně už zažíváte lucidní snění.
 
Prohlášení o Cookies